"Накриття" тенісних кортів
"Накриття" тенісних кортів і універсальних майданчиків - це комплекс дій, який здійснюється компанією "Спорт Світ" відповідно до побажань замовника. "Накриття" - спеціально спроектована і зведена конструкція, розташована на вулиці для захисту внутрішнього простору від дії зовнішніх чинників і надання можливості комфортного використання простору цілий рік незалежно від погодних умов.
"Накриття" бувають:
- каркасно-тентові;
- повітряноопорні.
Каркасно-тентові споруди (КТС)
Каркасно-тентове "накриття" тенісного корту являє собою конструкцію з металевого каркасу обтягнутого тентовою тканиною. Подібного роду споруди використовуються не тільки на спортивних об'єктах, але і в якості літньої тераси ресторанів, кафе, барів, складів, ангарів, магазинів тощо.
Каркасно-тентові споруди дозволені для будівництва над тенісним кортом з покриттям поліуретан, штучна трава, грунт і Хард (на твердій основі, акриловому водному складі). Згідно з вимогами, висунутими Міжнародною федерацією тенісу, тенісні корти з каркасно-тентових "накриттям" дозволені для проведення міжнародних змагань.
Види, конструкція і матеріали
Залежно від розміру і побажань замовника над ігровим полем може бути зведено каркасно-тентове спорудження наступного типу:
- арочне;
- двусхиле.
Різниці між конструкціями вищезазначених видів, крім візуальної відмінності, немає. У конструкції передбачений вхідний блок і припливно-витяжна вентиляція. Додатково може бути встановлена система кондиціонування (обігрів і охолодження), освітлювальні прилади, трибуни та інше супутнє або спортивне обладнання.
Арочна або двосхила каркасно-тентова конструкція складається з основи - металевого каркаса, який рівномірно розподіляє навантаження по всій споруді, і тентової тканини.
Металевий каркас виготовляється з металевих профілів різного діаметру, з'єднуються металеві частини між собою шляхом зварювання в заводських умовах. По прибуттю на об'єкт частині каркаса з'єднуються за допомогою болтових з'єднань, а підстава бетонується.
Тентова тканина - матеріал, призначений стримувати прямі промені сонця, вітер, дощ, сніг, град і т.д. Для збільшення експлуатаційних можливостей споруди, конструкцією може бути передбачено:
- "вікна" - прозорі вставки тентової тканини, що виконують функції вікон. Для регулювання світлових потоків на вікна додатково можуть бути встановлені тентові "фіранки", які не пропускають світло. Застосування "вікон" дозволить економити на освітленні всередині споруди.
- знімну або частково знімну (яка відкривається) конструкцію. Дане рішення підходить для ігрових зон, які в теплий сезон використовуються як відкритий майданчик, а в холодний сезон, як закритий. Повністю або частково знімна конструкція передбачає можливість самостійного зняття частини тенту (з одного боку споруди) або повного зняття з можливістю подальшої установки тенту на теж місце.
Головні переваги конструкції:
- низька вартість в порівнянні зі зведенням цегляної або бетонної будівлі;
- швидке зведення каркасно-тентової споруди;
- можливість подальшої модифікації - збільшення площі накриття;
- стійкість до температурних коливань;
- можливість адаптації споруди для комфортного використання незалежно від пори року;
- можливість переміщення конструкції (конструкція розбирається, демонтується, перевозиться на нову локацію і встановлюється знову);
- безпека конструкції за рахунок заводського виробництва.
Повітроопірна конструкція (ВОК) або Пневматична будівельна конструкція
Повітроопірна конструкція - бескаркасное спорудження сферичної форми, яке за допомогою надлишкового тиску повітря (330-380 Па) підтримує спорудження в "надутому" стані (м'які оболонки). Подібного роду споруди використовуються не тільки на спортивних об'єктах, але і в якості літньої тераси ресторанів, кафе, барів, магазинів та ін.
Пневматична будівельна конструкція технічно більш складна конструкція ніж каркасно-тентове спорудження. ВОК складається з наступних елементів:
- Купол. Виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ), який покривається спеціальним лаком. Купол розрахований на сильний тиск повітря, не горючий (при впливі відкритого вогню на матеріал - тканина плавиться, але не запалюється), не піддається впливу сонця і води, перешкоджає життєдіяльності мікроорганізмів.
- Вентиляційно-опалювальна установка (ВОУ) - обладнання, цільове призначення якого - підтримка повітря всередині конструкції, регулювання температури і тиску. На вибір надається вентиляційно-опалювальні установки з різними типами енергоносія: газ, електроенергія, дизель, вода.
- Аварійна вентиляційна установка (АВУ) - резервне обладнання, яке працює на основі дизельного генератора і підтримує тиск в конструкції в разі виникнення перебоїв або поломок в роботі основний вентиляційно-опалювальної установки.
- Система доступу - отвір або отвори для входу і виходу людей, а також заїзду та виїзду техніки, обладнані шлюзовим входом і аварійними виходами, що перешкоджають виходу повітря з споруди.
- Освітлювальне обладнання - передбачені конструкцією кріплення або стійки (щогли) для установки прожекторів. У повітронаповнюваних конструкціях використовуються освітлювальні прилади з протиударним корпусом.
- Анкерний контур - кріпильний елемент, що являє собою основу споруди.
Переваги повітроопірної конструкції:
- низька вартість в порівнянні зі зведенням цегляної або бетонної будівлі;
- швидке зведення пневматичної будівельної споруди;
- максимум корисної площі;
- негорючість матеріалів і відсутність можливості виникнення пожежі всередині конструкції через високий тиск;
- високі антивандальні показники;
- можливість використання зовнішньої частини купола в рекламних цілях (брендування, розміщення рекламних плакатів і т.д.);
- регулювання температурного режиму;
- відсутність конденсату всередині приміщення.
Для візуалізації каркасно-тентових споруд і повітронаповнюваних конструкцій на тенісних кортах і універсальних майданчиках - скористайтеся Конфігуратом тенісних кортів. Конфігуратор - це спеціально розроблений сервіс для відображення спортивних об'єктів виходячи з побажань замовника. У разі виникнення питань або необхідності консультації фахівця - зв'яжіться з менеджером.